Kako se u mjesecu ožujku obilježava Dan očeva JU “Dječji vrtić” je pripremio edukativno predavanje na temu “Uloga oca u suvremenoj obitelji” zajedno sa “Pedagoško savjetovalište  Familia”.

Suvremeno očinstvo ne zahtjeva samo preuzimanje “majčinske prakse” već se sve više ističe važnost izražavanja topline i emocija, iskazivanje zaštite, brige i zanimanja za djetetovo zdravlje te napredak u školi i društvu općenito. Danas očevi postaju sve ravnopravniji roditeljski partneri majkama prvenstveno zbog društvenih promjena koje su se dogodile. Dok je u prošlosti dobar otac kao jedini hranitelj radio za obitelj te se brinuo da je ponašanje njegove djece u skladu sa spolnim ulogama, danas se dobar otac brižljivo i nježno brine za svoju djecu provodeći uz njih mnogo vremena te ističući i učeći djecu jednakosti među spolovima. Ovom napretku u očinstvu pridonose promjene u zakonskim odredbama koje primjerice omogućavaju očevima odlazak na plaćeni roditeljski dopust.

Jedno je sigurno, edukativno predavanje je bilo zanimljivo i korisno za očeve.

thumbnail_FB_IMG_1648635017576    FB_IMG_1648635020280   thumbnail_FB_IMG_1648635022909

thumbnail_FB_IMG_1648635025481