Presijecanjem vrpce u dvorištu vrtića predstavnici Turske vojne misije u BiH, predstavnici općine Novi Travnik, djelatnici vrtića i naravno djeca otvorili su moderno igralište potpuno prilagođeno djeci vrtićkog uzrasta. Svečanosti otvaranja prisustvovali su i načelnik Općine Novi Travnik Stjepan Dujo, te predsjedatelj Općinskog vijeća, Selver Zukić.

Ravnateljica vrtića Ljubica Matošević u svom je govoru zahvalila na suradnji, te istaknula kako je ovaj projekat donio nešto više od samog igrališta, a to je jačanje prijateljstva. Ovaj projekt je nastavak odlične suradnje turske vojne misije u BiH i Općine Novi Travnik.

Ukupna vrijednost projekta iznosila je 70.000,00 KM kojim je vrtić dobio:

 • mali sportski teren (košarka, nogomet, rukomet, tenis, odbojka) sve prilagođeno predškolskom uzrastu s posebnom sigurnom podlogom u boji
 • sportska oprema (reketi, lopte, mreže, golovi, koševi, itd…)
 • sanduk koji je namijenjen za čuvanje profesionalne sportske opreme
 • klupe za gledaoce
 • fitness za djecu sa spravama i posebnom sigurnom podlogom
 • drvena kućica ( nastava na otvorenom za istraživački dio)
 • klupe i stol kako bi djeca mogla raditi u ljetnikovcu
 • pješčanik s poklopcem kao klupa
 • renoviranje prilaza vrtiću- druga vrata
 • uređenje šahtova oko vrtića
 • farbanje i uređenje trenutnog dvorišta

20220214_090448 IMG_0237  IMG_0273 IMG_0275 IMG_0276 IMG_0294 IMG_0289 IMG_0299 IMG_0303 IMG_0319 IMG_0320